Pasy bezpieczeństwa, system ABS, czujniki ciśnienia w oponach - każdy z tych systemów bezpieczeństwa miał swój czas, w którym stał się obowiązkowym wyposażeniem nowego samochodu. W tym roku dołączy do nich również eCall - system automatycznego powiadamiania służb ratunkowych o wypadku.

Jakiś czas temu firma Apple zaprezentowała swój sposób na korzystanie z iPhone’a w samochodzie - oczywiście, bez trzymania go w ręce. Światło dzienne ujrzał system Apple CarPlay, który można spotkać w coraz większej ilości modeli nawet tych tańszych marek samochodowych.

Do tej pory najpopularniejszym sposobem wzajemnego ostrzegania się na drodze było CB radio - mające tyle samo zwolenników, co przeciwników. Jakiś czas temu na rynku pojawiła się ciekawa alternatywa - system YANOSIK.

Nowe Audi A5 Sportback jako pierwsza generacja tego modelu doczekała się specjalnej wersji opatrzonej dwoma, jakże ważnymi dla historii motoryzacji literami - RS. Zupełnie nowe RS5 Sportback napędza 2.9 litrowa jednostka benzynowa wyposażona w dwie turbiny.

Ostatnio coraz częściej media donoszą zwiększonej częstotliwości kradzieży aut, szczególnie tych nowoczesnych z systemem dostępu bezkluczykowego. Jak bronić się przed złodziejami? Warto zainteresować się nieco „staromodnymi” metodami mechanicznymi.

Konfigurując nawet tanie modele samochodów często spotykamy się z opcjami, które jeszcze nie tak dawno temu można było zamówić tylko do ekskluzywnych limuzyn, topowych modeli najdroższych marek. Dziś wiele nowinek jest powszechnie dostępnych - za które warto dopłaci?

Jeszcze kilka lat temu samochód z nadwoziem kombi był oczywistym wyborem dla każdej rodziny z co najmniej jednym dzieckiem, natomiast wielodzietne familie decydowały się na kilkuosobowe vany.

Rejestratory trasy do niedawna największą popularnością cieszyły się za naszą wschodnią granicą, jednak coraz częściej korzystają z nich również kierowcy na polskich drogach. Czy warto wyposażyć auto w takie urządzenie? Jakie płyną z tego korzyści i na co zwrócić uwagę przy zakupie kamery?

AliExpress to platforma, która cieszy się niebywałą popularnością na całym świecie, ostatnio również w Polsce. Jednymi z najchętniej kupowanych tam przez nas produktów są różnego rodzaju akcesoria motoryzacyjne. Co warto kupić za niższą cenę, a czego się wystrzega?