Polska Genewa

Polska Genewa

Prezentacja nowinek

Tegoroczne targi w Poznaniu przejdą do historię ze względu na zupełnie nową część wystawy. Jak co roku została zorganizowana strefa samochodowa, motocyklowa, caravaningowa i jednośladowa. Nowością była część targów specjalnie poświęcona na samochodom zasilanym alternatywnymi źródłami energii. Globalne ocieplenie zmuszające rządy do zaostrzania przepisów dotyczących emisji spalin, więc branża aut ekologicznych została doceniona przez organizatorów. Poza sporą ilością zarówno polskich, jak i międzynarodowych premier, zwiedzający nie mogli narzekać na nudę - podczas Poznań Motor Show zostały zorganizowane pokazy stuntu, specjalnie przygotowanych dzieł tunerów samochodowych oraz tory offroadowe.

Najwięksi z największych

W Poznaniu po raz pierwszy pokazano wiele aut, które w tym roku zadebiutują na polskim rynku. Wśród najciekawszych z nich znalazły się: komfortowe kombi Volvo V60, nowa generacja flagowej limuzyny Peugeot 508, weteran segmentu dużych SUV-ów Volkswagen Touareg, nowa odsłona popularnego kontaktu KIA Ceed, rodzinna Honda CR-V, rewolucyjna dla rynku aut miejskich, nafaszerowana nowymi technologiami Klasa A od Mercedesa, prestiżowa limuzyna spod znaku 4 okręgów - Audi A6, futurystyczny DS 7 Crossback czy słynne gran turismo Bentley Continental. Nie zabrakło również aut konceptowych, takich jak Skoda Vision E, Mercedes-AMG Project One, Kia Proceed Concept, Audi Aicon i Volkswagen I. D. Buzz - te auta dały poczuć, jak będzie wyglądać przyszłość motoryzacji, która rozpocznie się już w najbliższych latach. Poza tymi pozycjami, wszyscy producenci pokazali swoje aktualne i ostatnio zmodernizowane modele. Wszystko odbyło się przy akompaniamencie hostess, nieodzownego elementu wszystkich targów samochodowych.

Mocna pozycja

Dzięki zaangażowaniu organizatorów Poznań Motor Show, z roku na rok stale rośnie zainteresowanie imprezą wśród producentów samochodów. Co prawda, jeżeli chodzi o ilość premier samochodowych, to jeszcze trochę brakuje do największych targów w Detroit, Paryżu czy Genewie, to jesteśmy na dobrej drodze. Poznań Motor Show cieszy się również dużą popularnością wśród producentów części samochodowych i usług związanych z motoryzacją. Organizacja stoi na wysokim, światowym poziomie: pierwszy dzień jest poświęcony mediom, na pozostałe dni targów odwiedzający mogą wygodnie kupić bilet przez internet. Dzięki umowie z władzami miejskimi Poznania, osoby posiadające wejściówki na teren wystawy mają prawo do bezpłatnego poruszania się komunikacją miejską na terenie miasta. Ci przybywający własnymi autami z pewnością docenią specjalnie zorganizowane parkingi.

Polecamy napinacz plandeki schmitz truck-expert.pl