Paliwo, ubezpieczenie, parking, myjnia… to tylko niektóre koszty związane z posiadaniem własnego auta, nie wspominając nawet o ewentualnych naprawach. A co, jeżeli dałoby się płacić jedynie za czas i dystans, na którym z niego korzystamy?

Wygląda na to, że na dobre pożegnaliśmy zimę. Co to oznacza dla naszych aut? Warto przygotować je do wejścia w nową porę roku. Co warto skontrolować?

Poznań Motor Show staje się coraz ważniejszą pozycją w światowym kalendarzu targów motoryzacyjnych, na którym wciąż ukazują się nowe premiery samochodów. Tegoroczna edycja obfitowała w nowości, stawili się na niej najwięksi gracze w branży.

Posiadanie klasycznego samochodu, używanego do okazjonalnych przejażdżek w letnie weekendy czy pojawiania się na zlotach fanatyków zabytków robi się coraz popularniejsze w naszym kraju. Co należy wiedzieć o eksploatacji takich samochodów?

Do tej pory najpopularniejszym sposobem wzajemnego ostrzegania się na drodze było CB radio - mające tyle samo zwolenników, co przeciwników. Jakiś czas temu na rynku pojawiła się ciekawa alternatywa - system YANOSIK.

Nowe Audi A5 Sportback jako pierwsza generacja tego modelu doczekała się specjalnej wersji opatrzonej dwoma, jakże ważnymi dla historii motoryzacji literami - RS. Zupełnie nowe RS5 Sportback napędza 2.9 litrowa jednostka benzynowa wyposażona w dwie turbiny.

Używane przez patrole poruszające się radiowozami nieoznakowanymi wideorejestratory budzą wiele kontrowersji. Czy wskazywane przez nie dane są bezsprzecznym dowodem na popełnienie wykroczenia w postaci przekroczenia dozwolonej prędkośći? Nie do końca.

Ostatnie klika lat to moda na youngtimery, czyli auta, które jeszcze nie są zabytkami, ale mają w sobie „to coś” i można się nimi poruszać na co dzień. Jednym z kierunków importu około 20 letnich aut jest Japonia - co o tym decyduje? Co ma nam do zaoferowania kraj kwitnącej wiśni?

Kredyty na samochód zaczęły być coraz mniej atrakcyjne szczególnie dla prywatnych, młodych klientów salonów samochodowych. Ostatnio na popularności zyskuje nowa forma finansowania samochodu, szerzej znana jako auto-abonament.

Rejestratory trasy do niedawna największą popularnością cieszyły się za naszą wschodnią granicą, jednak coraz częściej korzystają z nich również kierowcy na polskich drogach. Czy warto wyposażyć auto w takie urządzenie? Jakie płyną z tego korzyści i na co zwrócić uwagę przy zakupie kamery?