Paliwo, ubezpieczenie, parking, myjnia… to tylko niektóre koszty związane z posiadaniem własnego auta, nie wspominając nawet o ewentualnych naprawach. A co, jeżeli dałoby się płacić jedynie za czas i dystans, na którym z niego korzystamy?

Pasy bezpieczeństwa, system ABS, czujniki ciśnienia w oponach - każdy z tych systemów bezpieczeństwa miał swój czas, w którym stał się obowiązkowym wyposażeniem nowego samochodu. W tym roku dołączy do nich również eCall - system automatycznego powiadamiania służb ratunkowych o wypadku.

Zakup używanego samochodu zawsze wiąże się z pewnym ryzykiem. Wielu kierowców decyduje się na pomoc zaprzyjaźnionego mechanika lub znajomego fana motoryzacji o pomoc przy oględzinach, jednak nie każdy ma taką możliwość.

Wygląda na to, że na dobre pożegnaliśmy zimę. Co to oznacza dla naszych aut? Warto przygotować je do wejścia w nową porę roku. Co warto skontrolować?

Poznań Motor Show staje się coraz ważniejszą pozycją w światowym kalendarzu targów motoryzacyjnych, na którym wciąż ukazują się nowe premiery samochodów. Tegoroczna edycja obfitowała w nowości, stawili się na niej najwięksi gracze w branży.

Posiadanie klasycznego samochodu, używanego do okazjonalnych przejażdżek w letnie weekendy czy pojawiania się na zlotach fanatyków zabytków robi się coraz popularniejsze w naszym kraju. Co należy wiedzieć o eksploatacji takich samochodów?

Jakiś czas temu firma Apple zaprezentowała swój sposób na korzystanie z iPhone’a w samochodzie - oczywiście, bez trzymania go w ręce. Światło dzienne ujrzał system Apple CarPlay, który można spotkać w coraz większej ilości modeli nawet tych tańszych marek samochodowych.

Abonamenty na telefon, muzykę, serwisy VOD czy kino na stałe weszły do naszego życia codziennego. Nawet miesięczna opłata za samochód w abonamencie nie jest już niczym dziwnym - w większości kwestii to oferta korzystniejsza niż leasing czy kredyt.

Do tej pory najpopularniejszym sposobem wzajemnego ostrzegania się na drodze było CB radio - mające tyle samo zwolenników, co przeciwników. Jakiś czas temu na rynku pojawiła się ciekawa alternatywa - system YANOSIK.

Ostatnio rządzący zaprezentowali pomysł obowiązkowego szkolenia młodych kierowców w specjalnych Ośrodkach Doskonalenia Techniki Jazdy, jednak zaproponowany przez nich program kształcenia pozostawia wiele do życzenia.